V Solné jeskyni SOLVITA panuje unikátní a nenapodobitelné klima, vyznačující se svou vysokou bakteriologickou čistotou, silně mikro a makro elementy nasyceným záporně ionizovaným vzduchem, dostatečnou  vlhkostí a teplotou. Kromě pro člověka velmi důležité záporné ionizace je vzduch "přesycený" sloučeninami jódu, vápníku, hořčíku, sodíku, brómu a dalšími, které jsou nevyhnutelnými složkami pro správnou činnost lidského organizmu. Tyto vlastnosti jeskyně příznivě působí na náladu, energii, obranyschopnost a zdraví, a to na lidi jak dospělé tak i na ty nejmenší. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází už po několika procedurách.     


   Hodina strávená v naší Solné jeskyni SOLVITA má podobný účinek jako několik dní strávených v přírodních jeskyních a u Mrtvého moře.

  Pobyt v Solné jeskyni SOLVITA působí podpůrně i preventivně při mnohých onemocněních či zdravotních problémech, jako jsou:

  • chronické katary nosu, krku, (rýmy, kašle, dutiny, angíny, průdušky, chřipky, nachlazení..)

  • astma, zápaly plic, alergie

  • srdečně-cévní problémy a onemocnění (vysoký tlak, zúžení arterií, ischémie)

  • snížená funkce štítné žlázy

  • nervový systém (neurózy, přepracovanost, stavy vyčerpání, stres)

  • kožní onemocnění (lupénky, ekzémy, alergie, zápaly, plísně)

  • onemocnění a poruchy zažívacího traktu a trávení (vředové choroby, gastritida, záněty střev)

   Minerální látky obsažené v solích Mrtvého moře velmi příznivě ovlivňují činnost a zdraví lidského organizmu (zejména pleti a pokožky) a při pravidelných návštěvách Solné jeskyně SOLVITA pleť a pokožku vyčistí, zjemní, upraví pevnost, pružnost a vlhkost a zejména zlepší prokrvování. Kromě důkladného vyčištění působí i hojivě a podporuje schopnost pokožky vylučovat toxiny.

   Procedura v Solné jeskyni SOLVITA se nedoporučuje osobám trpícím klaustrofobií, tuberkulózou a osobám se zvýšenou funkcí štítné žlázy.